36 kommentarer på “Lucia”

 1. Saga skriver:

  Nej synd att jag är sjuk på lucia

  1. Säära skriver:

   Jag med!:(

 2. sigrid skriver:

  Jag är sjuk på Luciadagen :(

  1. Säära skriver:

   Jag också!:( och min klass är luciatåg!:'(

 3. disqus_IVfTPtgv1S skriver:

  var står du

 4. Lollo skriver:

  Jag är också sjuk:(

 5. Lollo skriver:

  Hon är inte med hon skrev ju att sexorna hade luciatåget ta inte illa upp

 6. Frida.. skriver:

  Bor du i närheten av Strömstad? :)

  1. Linnéa♥ skriver:

   Hon bor i Ödsmål i närheten av Stenungsund. (tänke att det ksk skulle hjälpa dej lite) ;)

 7. Hanna skriver:

  i vilket landskap bor du i ?? :)

  1. Linnéa skriver:

   Tror hon bor i Blekinge :)

   1. Manda skriver:

    Jag tror det är Bohuslän för hon bor i göteborg

    1. Linnéa skriver:

     Azzå omg jag skrev Blekinge, men menade Bohuslän xD Och ja, hon bor i Bohuslän :’)

  2. Manda skriver:

   Bohuslän :)

 8. alex-värmland skriver:

  ååå,,, vad fint vår klass hadde luciatåg idag

 9. Alva skriver:

  vi hade det idag och vi gjorde det 4:an

 10. Kramiz Bananiz xD skriver:

  Vår skola hade också Lucia tåg idag ;)

 11. Thea skriver:

  Vi hade också luciatåg och det var fyrorna som gjorde det

 12. Bellisss skriver:

  vart beställde du dina skal som du visade i videon?! SVARA !! :D <3

 13. Linnea skriver:

  Hur får man en häst i form?

  Hur är hilmer och rida, brukar du galoppera på honom?

  Vad är det högsta du har hoppat?????????????

 14. Linnéa skriver:

  Äre Ida den sjätte från vänster? :)

 15. Evelina skriver:

  Svimmade någon? En tjej på vår skola svimma….. hon fick brännsår och en bit av håret brann upp. på vår skola är det femmorna som går lucia tåg

  http://cuteevelina.blogg.se

 16. alex-värmland skriver:

  min klass asså 5 an gik runt å lussade på skolan och 4 stelen till <3.PS du äger Lisa

 17. Anderea skriver:

  Vart köpte du dina skal?

 18. Jennifer skriver:

  Vem är Lucia

 19. Julia skriver:

  På min skola är det 5:orna som har lucia och jag var lucia

 20. Alva skriver:

  Vår skola hade ett stort lucia tåg med alla 4:or och 5:or killar och tjejer vi är 3 femmor och 4 4:or så det blev ganska många ! en lucia sen alla flickor blev tärnor och Tjejerna i 5:an hade Lingon krans ( det hade jag ) Och 4:orna hade Glitter. Alla killar hade strutar på huvudet och alla hade ett levande ljus i handen ( lucia med ) Och lucia hade på huvudet också såklart!

 21. Matte skriver:

  Hade hellre sett det än skiten som va på TV…..

 22. Anniflamma.blogg se skriver:

  Är Ida din syrra?

 23. Lisa Edström skriver:

  Vi hade också Lucia idag!♥ HAAH!;) Var du intee med Lisa?♥ Kram på dejj

 24. ... skriver:

  vad var du föt nått i luciatåget lisa???? :)

 25. website here skriver:

  I just want to tell you that I’m all new to weblog and actually savored this web site. Almost certainly I’m going to bookmark your site . You actually come with outstanding well written articles. Kudos for sharing with us your blog site.

 26. An impressive share, I merely with all this onto a colleague who was simply performing a small analysis within this. And then he the fact is bought me breakfast simply because I uncovered it for him.. smile. So well then, i’ll reword that: Thnx to the treat! But yeah Thnkx for spending plenty of time go over this, I’m strongly regarding this and love reading regarding this topic. If possible, as you become expertise, does one mind updating your blog with a lot more details? It truly is highly ideal for me. Massive thumb up in this post!

 27. Kurye olarak hizmet veren kişiler, bulundukları lokasyondaki her adrese en kısa sürede ulaşma yolunu bilirler. Üstelik verilen bu görevi hava, trafik ve buna benzer diğer olumsuz şartlardan etkilenmeden yerine getirirler. Yani iş hayatı başta olmak üzere hayatın hemen her alanında önemli görevleri üstlenebilir ve başarıyla yerine getirebilirler. Özellikle büyük şehirlerdeki trafik kaosu ve adres konusundaki karmaşa göze alınırsa, kurye hizmetlerinden faydalanmanın bazı durumlarda zorunlu hale geleceği anlaşılabilir. Örneğin İstanbul’un bir noktasından diğer bir noktasına acil şekilde önemli bir evrak ulaştırmak gerektiğinde ya da hastanızın ihtiyacı olan ilacı acil ve güvenli bir şekilde ulaştırmak gerektiğinde, İstanbul moto kurye hizmetimizden faydalanarak sorununuza çözüm üretebilirsiniz.

Kommentera

E-postadressen publiceras inte. Obligatoriska fält är märkta *